Fitness jóga

Fitness jóga

Fitness jóga je jeden z nejoblíbenějších typů cvičení, který se opírá o klasické pozice z jógy. Fitness jóga není ve spojení s žádným filozofickým učením nebo náboženstvím.

Od ostatních forem jógy se fitness jóga liší v tom, že neusiluje o ducha - to je osobní věc každého. Pozornost fitness jógy je plně převedena na tělo: pomáhá posilovat svaly, vypracovat stehna, těžiště, hýždě, paže a záda, snížit hmotnost, zlepšit stav strií a také držení těla. Meditační techniky se při tomto typu cvičení nepoužívají.
Jaké jsou další výhody Fitness jógy?
Každá problematická oblast těla může být zpracována samostatně. Proto můžete před tréninkem požádat instruktora, aby vám ukázal cvičení na danou část těla, které si pak opakujete sami doma.
Pomocí jógových ásan, které jsou součástí cvičení, budete mít možnost zbavit se nadbytečných kil. A nemyslete si, že ladné a pomalé jógové pohyby nejsou schopny snížit váhu. Statická zátěž v jednotlivých pozicích nepracuje o nic hůře než dvacetiminutové běhání nebo intenzivní cvičení na trenažerech.
Díky fitness józe se zlepší pohyblivost kloubů a to proto, že ani jeden trénink se neobejde bez cvičení zaměřeného právě na klouby.
Fitness jóga zlepšuje duševní pohodu. Donutili jste vaše tělo i mozek, aby se odtrhly od obvyklé práce a přišly do tělocvičny - malé, ale přesto vítězství. Stojí za to to ocenit. Takové vítězství sám/sama nad sebou vám zvýší sebevědomí a vnitřně vás potěší. Každá taková radost zlepšuje imunitní systém a odolnost vůči stresu.
Fitness jóga může být praktikována v každém věku a na kterékoliv úrovni průpravy, proto je jednodušší a dostupnější pro většinu lidí.
Při své práci kombinuji prvky hathajógy s různými druhy dechových cvičení a protahovacími cvičení pro svaly. Celkově to podporuje svalový tonus, rozvíjí ohebnost, zlepšuje náladu a postavu.