Jóga pro děti YogaKids

Jóga pro děti YogaKids

Dětská jóga 
PÁTEK 15:45-16:45 pro děti od 6. do 10.let - cvičení ZRUŠENO!


Jóga pro děti je vhodným způsobem pohybu. Jógu se učíme hravou formou, napodobujeme zvířátka, rostliny a věci, které nás obklopují, malujeme obrázky-hry pro cvičení paměti, pracujeme s prsty, hlasivkami, očima, jazykem, myslí, soustředěním... Cílem je vzbudit v dětech radost ze cvičení a pohybu samotného. Další důležitou možností jógy je naučit děti správně dýchat. Velké množství dětí dnes trpí častými infekcemi horních cest dýchacích a mnoho dětí vůbec neumí dýchat nosem. Dýchání ústy je u dětí jednou z příčin sníženého výkonu, ovlivňuje negativně soustředěnost, myšlení i celkové chování. Tradice jógy zná prostředky, jak děti učit prodloužený výdech, klidný nádech nosem, jak posílit celkovou dechovou kapacitu.

Struktura jógové lekce:

  • naladíme se na sebe

  • nalézání vlastního dechu - pohybové hry s prvky jógy

  • ásány (jógové pozice) - napodobujeme zvířátka, rostliny atd. V ásánách nezůstáváme v delších výdržích, cvičíme spíše dynamicky a tak, aby se děti cítily příjemně a pohodlně.

  • relaxace - uvolnění na závěr

Jóga  učí  děti vnímání  vnitřních pocitů při pohybu (napětí a uvolnění), k poznání svých reakcí, vlastních sil a možností. Nenutí k neustálému srovnávání sebe s druhými.

Cvičení včetně relaxace trvá jednu hodinu a ve skupince je maximálně 12 dětí. Děti cvičí samostatně bez rodičů.

Krátkou reportáž ze cvičení dětské jógy najdete po každém cvičení  na facebook stránce.

UVEĎTE PROSÍM o vaše dítě:

- zda má nějaké zdravotní omezení
- zda se u něj vyskytuje: diabetes, porucha pozornosti, hyperaktivita